Nově nabízím možnost zakoupení dárkového poukazu na masáž v hodnotě 500, 850 nebo 1100 Kč. Podrobnosti zde ›

Cvičení

Opravdu cvičíte Tchaj-ťi a Čchi-kung teprve tehdy, až ho cvičit nemusíte a ani nechcete, prostě je to vaší součástí jako dech… Cvičit Tchaj-ťi a Čchi-kung jsem začal v roce 2012 pod vedením Jana Jeřábka, kdy jsem již před tím drahná léta cvičil jiná taoistická cvičení, jako je například Osm kusů brokátu či Pět zvířat. V jeho škole Plynoucí řeka Tchaj-ťi jsem se postupně seznamoval s metodou profesora Čeng Man-čchinga, zkrácenou metodou 37, dále s metodou Čchi-kungu a prací s vnitřní energií hojivých zvuků. Pořádám semináře a vedení cvičení pro Centrum SLUNEČNICE a následně pro centrum Sawa v Nymburce. Dále cvičím ještě Pět Tibeťanů a též oční jógu profesora Norbekova. Přínos každodenního cvičení je pro tělo a duši nezměřitelný, není možné ho popsat či vysvětlit nikomu, kdo ho sám neprožije. Ostatně Tchaj-ťi a Čchi-kung jsou součástí Tradiční čínské medicíny, a tudíž přímo vycházejí z taoistického učení jin/jangu, jeho energetických projevení a jeho filozofii. A ta je nesmírně jednoduchá 😊

Tchaj-ťi

Dá se říci, že je to práce s energií stejně jako Čchi-kung, zde ale ve vnější formě (vnější síla), kdežto Čchi-kung je vnitřní síla. Ale hlavně je to o proudění čchi a její systematické sbírání a schraňování do tan-tchienu, kde se energie soustřeďuje. Cvičení koncentrace do tan-tchienu má mnoho pozitivních důsledků. Až budete schopni uvolnit a povolit tělo a plout ve vzduchu jako ve vodě, začnete pociťovat své tělo a končetiny jako lehčí a ohebnější než dříve.

Čchi-kung

Čchi-kung je sestava jednoduchých fyzických a mentálních cviků, které uvolňují přepjatý organismus a harmonizují tělo. Využívají se lehce zapamatovatelné pohyby, které v propojení s mentální hladinou zklidnění a v kooperaci s očistou mysli a dechu, může cvičit každý a v každém věku. Výsledných změn se dosahuje pravidelností cvičení, které není nikterak fyzicky náročné.

Jaké jsou nejbližší akce?

Středeční cvičení Čchi kung & Tchaj-ťi X 2024
Středeční cvičení Čchi kung & Tchaj-ťi X 2024

X. Seminář středečních kurzů jin/jang taoistického cvičení čchi kungu a zároveň I. seminář tchaj ťi                                                                                                                                                                        ...

Středeční cvičení čchi kungu IX 2024- centrum Sawa
Středeční cvičení čchi kungu IX 2024- centrum Sawa

IX. Seminář středečních kurzů jin/jang taoistického cvičení čchi kungu                                                                                                                                                                                                     ...

Úterní kurz Čchi kungu & Tchaj ti Kampa Praha – I     !! Akce pro malý zájem zrušena !!
Úterní kurz Čchi kungu & Tchaj ti Kampa Praha – I !! Akce pro malý zájem zrušena !!

I. Kurz    jin/jang taoistického cvičení čchi kungu & Tchaj ti                                                                                                                                                                                                         ...

Jak a kdy mohu začít se cvičením?

Pokud si nejste jisti, zda se některá z nabízených cvičení pro vás hodí či nevíte, zda vám váš zdravotní stav to či ono cvičení umožňuje, podívejte se na nejčastěji zmiňované otázky. Jsou zde i odpovědi na jednotlivá cvičení, či co mít s sebou.

Anebo se podívejte na volná videa.
Videa čchi-kung →

Jak moc a jestli vůbec musím znát teorii taoismu před cvičením?

V zásadě to není nikterak nutné znát celý taoistický kánon nazpaměť 😊 ba ani základy, i když to samozřejmě prospěje, vše se postupně dozvíte při hodinách cvičení, proč cvičíme tento cvik, proč zrovna takto a jak to souvisí s tím dalším cvikem i to, jak celé toto cvičení souvisí s životem a postoji k němu. K sobě. Pokud si stihnete přečíst i více na těchto webových stránkách či jinde, bude to prima!

Kdy a kde se dá cvičit?

Momentálně pravidelná cvičení vedu pouze v centru Sawa v Nymburce, o dalších pravidelných cvičeních jsem zatím neuvažoval, ale co není, může být. Dále se můžete zúčastnit některých z pořádaných seminářů, a to na mnoha místech Čech, aktuální data seminářů budou vždy na webu v sekci cvičení.

Jak dlouho trvá se sestavy naučit a cvičit pak sám?

To záleží na tom, jak moc akurátní a dobří chcete být 😊 Malinký vtip, ale jen malinký, něco na tom bude. Obě dvě cvičení vychází ze stejné podstaty, je to umění práce s energií čchi, jen Čchi kung je maličko více statičtější a jednotlivé cviky nemají tak jasnou a plynulou návaznost a neprovádí se v pohybu, tedy není tam tolik věcí na skloubení. Cvičit „nějak“ Čchi kung můžete po pár lekcích sami, samozřejmě pak další prohlubování je důležité a to nejen techniku, ale hlavně to „něco“, co vám předá učitel. Být schopen cvičit Tchaj ťi už je složitější, jen umět vyprázdnit tělo trvá tak rok… zde je to v podstatě na mnoho let, ale to není podstatné, podstatné je začít a jít, podstatná je cesta, podstatné je Tao.

Mohu toto cvičit, i když nejsem zrovna hubený jogín?

Nebojte, netřeba být ani vysekaný svalovec, ani šlachovitý jogín, ba ani tiše introvertní taoista 😊 Je třeba mít hlavně zájem a chuť změnit své stereotypy zaběhlého života v příslušných kulisách ega. To vás bude nahlodávat a pomlouvat, omlouvat, svádět a navádět, nenechte se tahat za šos a s důvěrou v tao vykročte ať jste 20letí či 60letí, ať jste hubený bretarián či kulatý masíčkář. Tělo není až tak důležité, důležitý je duch v něm sídlící.

Ozvěte se mi

2 + 4 =

Adresa

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 - Podolí

Provozní doba

Na objednávku