Nově nabízím možnost zakoupení dárkového poukazu na masáž v hodnotě 500, 850 nebo 1100 Kč. Podrobnosti zde ›

Masáže

Masáže jsou staré jako lidstvo samo. Souvisí se zdravím těla, s péčí o sebe sama a v psychosomatickém vztahu též s duší. Souvisí s dotekem, kdy vzniká oxytocin, hormon štěstí a spokojenosti. Souvisí též s přetížením nervové soustavy ve stresových zátěžích, kterých je v dnešní době více a více. Masáže podstupujeme z různých důvodů, akutní problémy těla, prevence před nimi, regenerace svalů, relaxace, která již více souvisí se stavem duše a uvolňuje nahromaděný stres či smutek, a též z důvodů harmonizace člověka v jeho komplexnosti. 

Věnuji se třem druhům masáží, a právě ta první a nejzásadnější vychází z Čínské tlakové masáže zvané Tuina, kde se ve velmi specifickém pojetí propojení těla, duše a ducha, působí na energetické dráhy člověka a přes ně na celé jeho tělo. Dále se věnuji regenerační a sportovní masáži, která je vnímána jako relaxační a preventivní. Provádím též medovou masáž, jenž je svým účinkem spíše detoxikační, kdy med a jeho biologicky aktivní látky pronikají skrze pokožku, pohlcují toxiny a odvádí je z těla. Je na každém z vás, která z nich vás osloví.

Čínská terapeutická tlaková masáž Tuina

Tato masáž se stala ústředním bodem mého masírování a nejen masírování, spíše naslouchání tělu, naslouchání duši v těle, naslouchání Vědomí či Taa uvnitř, stala se jednou z mých komunikačních tras s klienty, kdy se nezřídka stává, že místo mě samo Vědomí působí a já jsem jen u toho.Proto je zde název terapeutická.

Trocha teorie

Čínská tlaková masáž vychází ze stejné premisy, jako její známější sestra akupunktura, tedy z taoistického učení o energiích a energetických drahách v člověku, o meridiánech. Její počátky se datují někdy kolem 25 stol. př.n.l., a v běhu časů doznávaly jistých obměn. V Číně najdeme nejstarší písemné zmínky o masáži v knize Nej-ťing Su Wen, za jejíhož autora byl považován legendární Žlutý císař Chuang-ti. Masáži se věnoval i známý čínský filosof Konfucius (6.–5. století př.n.l.), který vypracoval její metodiku. Systém meridiánů je spojený s orgány v těle a taktéž s Tan tienem, energetickým středem člověka. Přes akupresurní body lze stimulovat jednotlivé orgány a též rozhýbat stojatost energie v meridiánech, které staří Číňani říkali čchi. Tato energie je hybnou silou všeho, Ajurvéda jí říká prána. Tato čchi pak v psychosomatické provázanosti s myslí a s Vědomím čili s Taem v přirozeném stavu proudění vyživuje kosti a krev a činí člověka pružným, ale pevným, harmonizuje tělo a uvádí ho do vyváženého stavu, pročišťuje mysl a tvoří jí méně nevědomou a tudíž závislou. Pro mne je v ní i odzrcadlen a vnímán védský čakerní systém, kdy jednotlivé meridiány jsou obrazem jednotlivým čakrám těla.

Provedení a účinky
 • Masáž se provádí přes oblečení tlakem (tuina znamená, tlač a uchop) v místě akupresurních bodů. Může být místně citlivá až bolestivá v míře zablokované energie.
 • Masáž se provádí v komplexnosti celého těla, tedy v míře propojenosti, nelze masírovat třeba jen krk.
 • Masáž obnovuje tok čchi a snižuje únavu a stresové napětí.
 • Masáž může uvolňovat nahromaděné staré vzorce chování a v psychosomatické provázanosti nastolit nové přístupu jedince k životu.
 • Masáží lze velmi pozitivně řešit ztuhlé svaly, bolesti šíje, hlavy, kříže, ramen a hrudníku a řeší i mnoho jiných disfunkcí.
Čas a cena

Doba teraputické masáže: cca 1,5h
Cena: 850 Kč

Rekondiční masáž

Rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační, uvolňující a slouží především k uvolnění unaveného organismu. Klasickými technikami jsou hnětení a tření s pomocí nejčastěji masážních olejů, jejichž účinky masáž podporují.

Význam a provedení

Zásadní význam rekondiční masáže spočívá hlavně v prevenci, která v dnešní uspěchané době a v zátěži, kterou systém na jedince vytváří, nabývá více a více na důležitosti. Provádí se na obnažené masírované části těla na zemi na masérské podložce (matraci), ostatní části trupu jsou přikryty, a pokud je třeba, i drženy v teple. Na výběr je několik možností kvalitních masážních olejů na přírodní bázi firmy Saloos a Nobilis.

Účinky masáže
 • Podporuje návrat okysličené krve do organismu.
 • Podporuje a urychluje činnost lymfatického systému.
 • Rozšiřuje kapiláry a podporuje látkovou výměnu.
 • Uvolňuje napětí z organismu a celý svalový tonus.
 • Zlepšuje činnost svalů a kloubů.
Z historie

Nám známé způsoby masáže mají podklady ve starověkém Řecku, kde je používal a propagoval hlavně Hippokrates či Herodikos, a po něm v Římané, Asklépiadés (1. století př.n.l.) a Celsus a Galénos. V Evropě začaly být více známy a přijímány až s působením švédského teologa a literáta Petera Henrika Linga (1776–1839), který stanovil postupy a hmaty klasické masáže a z jeho „švédského“ pojetí vychází maséři dodnes.

Čas a cena

Celková masáž těla – záda, ruce, nohy z obou stran, hýždě, šíje, břicho, hrudník (je možné u žen hrudník na přání vynechat)
Doba masáže: 90 min
Cena: 1 100 Kč

Částečná masáž zad či končetin či šíje
Doba masáže: 30 min ( záda a číje ) 60 min ( záda, šíje a jedny končetiny )
Cena: 500, 850 Kč

Medová masáž

Masáž medem je v prvé řadě masáží detoxikační, kdy síla medu a jeho léčivá složka pronikají pokožkou k poškozenému či zablokovanému místu a váží na sebe toxiny, které se pak vyplavují ven pomocí tekutin vypitých po masáži. Používá se kvalitní lesní tmavý med a aplikuje se většinou na záda, je však možné ho užít též na stehna, lýtka či kyčle a klouby.

O medové masáži

Náš příliš stresový a zatížený styl života má za následek přetížení imunitního systému a běžné cesty odvodu toxických látek z těla, jako jsou plíce, střeva a pokožka, nestačí. Pak se vytváří náhradní cesty v podobě senné rýmy, ekzémů, chorobami střev, astmatem, infekcemi močových cest a jiné. Účinnost medu jako léku dávno ve starověku prověřili nejen Číňané, ale i Egypťané, Římané, Řekové. Med obsahuje mnoho vitamínů a minerálů jako je vápník, hořčík, železo, draslík, používá se kvalitní med mimo produkci z prostoru řepky olejky, v obchodech bych ho nesháněl. Med zklidní nervový systém, vyplaví toxiny a zlepší metabolismus. Některé pokožky mohou mít alergické reakce na med, provádím tedy malou zkoušku před samotnou masáží.

Účinky masáže
 • Detoxikuje a pomáhá zlepšit pozitivní nastavení psychiky.
 • Uvolňuje napětí v těle a snižuje únavu.
 • Navrací pokožce pružnost a lesk.
 • Podporuje lymfatický a krevní oběh.
 • Snižuje bolest hlavy.
 • Významně působí na psychiku jedince.
Čas a cena

Doba masáže: cca 30–50 minut při aplikaci na zádech
Cena: 500–700 Kč dle délky

Jak pracuji 

Masírovat jsem se začal učit přibližně ve stejné době, kdy započal můj zájem o taoismus, tedy někdy před více než 20 lety. Učil jsem se nejprve klasické masáže od přímých učitelů či fyzioterapeutů či masérů. A tento přístup mi zůstal bernou mincí ve všem, co jsem se učil. Dlouhá léta byly masáže, ostatně stejně jako mnohé z taoismu či z duchovních věd, jen oblastí mého zájmu a nikterak jsem se jimi neživil. Změnu přineslo Tao a jejím projevením bylo působení na Statku Slunečnice u paní Adamcové, kdy se mnohým lidem viditelně ulevilo a já byl tázán více a více. Udělal jsem tedy státní zkoušky v tomto oboru a masáže jsou jednou z mých živností, stejně jako design interiéru a cvičení Čchi-kungu a Tchaj-ťi. Masáž je dle mého nejen o technice, znalostech, ale též o empatii a vnímavosti, o pozornosti, o setkání se dvou lidí. Masáž totiž není jen o tělu, ale mnohem více, než se nám zdá, je o duši a o duchu.

Jak vybrat správně masáž?

Pokud si nejste jisti, zda se některá z nabízených masáží na váš případ hodí či nevíte, zda vám váš zdravotní stav tu či onu masáž umožňuje, podívejte se na nejčastěji zmiňované otázky. Jsou zde i odpovědi na postupy u jednotlivých masáží, či co mít s sebou.

Jak moc je člověk při masáži obnažený?

Při masáži Tuina je masáž prováděna přes oblečení, lepší mít pohodlné oblečení, ženy třeba legíny, pánové tepláky, ale zvládneme to i s běžnými kalhotami. Je zde možnost se převléknout ve druhé místnosti. U regenerační masáže jste svlečeni do trenýrek/kalhotek a jste celou dobu přikryti sarongem a odhalená je pouze masírovaná část. U medové masáže taktéž, i když většinou probíhá pouze na zádech, ale med by mohl ušpinit některou z částí oblečení. Svlečení a oblečení probíhá bez mé přítomnosti ve vedlejší místnosti, když jste svlečeni, zahalíte se sarongem, přijdete a lehnete si. To samé po masáži. Jsem-li u vás v bytě, je to vše ve vaší režii. Jsme-li oba součástí jiného prostoru (pension), vycházíme z podobných premis.

Kdy na masáž nechodit?

Nejsem nikdy striktní, vždy je to hlavně o přímém člověku a situaci. Teď pro vaší orientaci. Nejsou dobré akutní stavy (horečka, virové a bakteriální onemocnění, záněty a plísňová onemocnění, akutní průběhy nádorových onemocnění, onemocnění roztroušenou sklerózou, při zavedení kardiostimulátoru. Není dobré chodit po vlivem omamných látek (alkohol, marihuana), prosím kuřáky, aby si před návštěvou buď vyčistili zuby anebo nekouřili.

Jak moc bolí jednotlivé masáže?
Čínská tlaková masáž je specifická v tom, že tlakem na akupresurní body jednotlivých meridiánových drah, vypouští nahromaděnou statickou a škodlivou čchi z těla. Dříve se jí říkalo Amno – zmáčkni a tři, tedy je to v podstatě víceméně invazivní technika, míra bolesti je úměrná nahromaděné čchi v místě. Pozdější zisk z průchodnějšího těla a duše však bohatě vyváží menší trápení 😊

V případě regenerační masáže je bolest nepatrná, je to spíše tlak a tah, a i zde je to talk úlevný. A navíc je vše vyváženo příjemným pocitem z vonných olejů na těle.

Při medové masáži může docházet místy ke tření tuhnoucí medové složky s pokožkou, možná více když je tělo pokryto ochlupením v případě pánů.

Jak je zajištěno mé soukromí?

O vaše soukromí je postaráno v maximální míře. Pokud dojíždím k vám, je to na vás, pokud jsme oba součástí jiného prostoru, je to celé na dohodě. Vše, co vidím, či co mi sdělíte během masáže, je jen mezi námi, pokud vy budete souhlasit s přítomností další osoby či osob, je to jen na vás. V mé kartotéce jsou jen základní poznámky s anamnézami a s vývojem stavu těla a duše, a ta je důsledně pod zámkem 😊 

Ozvěte se mi

4 + 10 =

Adresa

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 - Podolí

Provozní doba

Na objednávku