Nově nabízím možnost zakoupení dárkového poukazu na masáž v hodnotě 500, 850 nebo 1100 Kč. Podrobnosti zde ›

Osobní rozhovory

V hlavě, v duši, v srdci, ráno, večer, během dne, tam všude jsou otázky, otázky a zase otázky. A pak i odpovědi. Která nás opět vrací k otázkám. Kruh. Tyto rozhovory jsou o všem, co jest kruhem. Tyto rozhovory jsou o možných cestách z kruhu.

Rozhovory? Co je to?

Je mnoho druhů a rovin rozhovorů, všichni je vedeme již od útlého mládí a je to pro člověka jedním z nejdůležitějších komunikačních kanálů. Záměrně nepíši tím nejlepším. Jak se narodíme, jsme okamžitě vystavováni informacím, prožitkům, nejprve bytostně pocitovým, jak rosteme, tím více informačně výchovným. Orientovat se ve spleti vlastních (zpočátku nevědomých) pocitech a stavech vědomí, ve stavech a pocitech svých rodičů a matky obzvláště, toho člověka, který je na prvních pár měsíců či let s vámi srostlý skoro v jedno, ve stavech a pocitech dědečka, babičky, sourozenců…..a do toho se po vás chce, abyste byli NĚJACÍ! Usměrňují vás, modelují k obrazu svému a vy přitom máte svoje vlastní náběry toho, co si máte zde odžít, prožít, protrpět, probolet, proradovat a protoužit. Míra přijetí vaší osoby často kulminuje mezi silným odmítáním a radostným přijímáním, kdy a jak a proč se to mění? Lze to vysledovat? Časem možná ano… když se chovám tak, jak se po mě chce od druhých, je tam přijímání. Ale jsem tady pak ještě JÁ, mé ego, mé jáství a to také NĚCO chce. Ono také po mě chce, abych se choval dle jeho pohledů! A dále jsou tu další lidé, kteří ve stejný čas chtějí docela jiná chování ode mne. A jak to řešit, když se tyto požadavky kříží? Čím dál více se nám ztrácí naše přirozenost a mi se dostáváme k nějaké „osobnosti“, kterou se stáváme, protože nám je podsouváno, že je to tak správně. A že je mnoho těch „správně“. Ale co to znamená, to správně? A jak to poznám?

Takže psychologie?

Tyto rozhovory nejsou psychologickým rozborem vaší osobnosti, nejsem psycholog. A nejsem ani novodobý kouč osobního rozvoje. Nejsem zde od toho, abych vám říkal, jak se máte chovat nebo v co máte věřit. Jsem tu proto, abych vás přijímal takový, jací jste. Bez posuzování, souzení, rozebírání. Jsem tu od toho, abych vás 100% přijímal, ať jste, jací jste. Síla absolutního přijetí je obrovská a její moc nekonečná. Stejně tak, jako moc Vědomí, toho stavu bytí, kde je základ vašeho Já.

O čem vlastně jsou tedy ty rozhovory?

Rozhovory jsou o všem, o čem budete chtít mluvit a o tom, co budu mluvit já. Nejsou nijak zvlášť řízené ani koncipované. Jsou jsoucí v Tady a Teď a tím jsou originální, svébytné a plynoucí jako řeka, vy dáváte do slov své Tady a Teď a v něm se objevující jednotlivé sekvence života s jeho odlesky a já na to reaguji se svým pochopením, vnímáním a žitím. Můžeme diskutovat, můžeme mlčet, můžete nechat plynout své zasunuté postoje a pocity, své škrábance na duši, své bubáky a kostlivce ve skříni. Můžete se ptát na cokoliv, co vás napadne, a já vám nějak odpovím, nezaručuji, že moudře a nezaručuji, že na vše. Můžete se ptát osobně či filozoficky, jednoduše nebo v náznacích, na přeskáčku a živelně, či sofistikovaně a systematicky. Můžete se jen vypovídat s přijetím všeho, co řeknete a s ujištěním, že dál než k mým uším se to nedostane, alespoň ne adresně , či můžete svými otázkami hledat nový směr pro své další kroky. Můžete nadávat na politiky nebo svoji tchýni, můžete konfrontovat své úvahy a postoje s mým viděním. Můžete mnohé.

Co mi můžete nabídnout a co mi může rozhovor a dát?

Jak jsem již předeslal, mohu vám nabídnout svoji maximální pozornost a přijetí. Mohu vám nabídnout svůj stav bytí, jenž šel podobnými cestičkami a našel sám sebe v jisté rovině, o které toho mnoho říci neumím, snad jen to, že projduvše přes mnohá zákoutí přístupů k životu, ať už cestou taoismu, křesťanství, buddhismu či mnoha osobních prožitků, se tento stav nalezl či objevil v rovině neosobní existence existující osobnosti, což nevím, zda je pochopitelné či vůbec reálné, ale asi nejbližší slovy popsatelné. Mohu vám tedy nabídnout své zkušenosti z dob stínů, z dob hledání a z dob nalézání. Mohu vám nabídnout i zkušenosti z doby v nalezení, ať už jakkoliv částečné, neboť vše je jen částečné.

Rozhovor vám může dát mnohé. Může vám pomoci formulovat své stíny na duši, své tlaky, strachy, obavy, své nejistoty a úzkosti, své domnělé viny, krutosti či malomyslnost. Může otevřít stavidla ega, které vás svým maňáskovým divadlem přivádí často do stavu ne dalekého šílenství, může vám poprvé v životě dovolit se alespoň na chvilku odlepit od té iluze, které říkáme osobnost. Může vám dát naději a směr. Může vám dát do ruky nástroj, kterým si budete svítit na toho svého manipulátora. Může vám pomoci se osvobodit.

Jak to probíhá a co to stojí?

Rozhovory mohou probíhat u mne v Podolí na houpacím křesle či v rámci procházky po okolí ať již blízkém či vzdáleném. Můžeme si povídat při chůzi, při sezení na louce, při pozorování řeky. Můžeme si povídat v kavárně u kávy nebo v čajovně u čaje. Výjimečně si můžeme povídat v místě vám blízkém, tedy ve vašem okolí, to je však věcí individuální domluvy a klient hradí cestovné.

  • Čas rozhovoru je placen za sezení a to 700 Kč. Minimálně 1 h, maximálně 3h. Nehlídám minuty, spíše je to o tom, co vznikne a s kým to vznikne. Je možný též celodenní výlet či pobyt v přírodě, zde je cena 1 800 Kč. Rozhovory jsou vždy osobní, nepracuji přes skype tad. Platba je na místě v hotovosti či převodem na účet předem. Vždy jde ale hlavně a především o dohodu a spokojenost na obou stranách.
  • Číslo účtu je 1992535001/5500 či je v kontaktech a též je na příslušné faktuře. Rozhovor je vždy s jedním klientem.
    Skupinové rozhovory či konzultace či diskuze jsou řešeny individuálně v závislosti na počtu lidí, okolnostech, termínu a místě.
  • Náklady na pobyt v kavárně, čajovně atd. nese každý sám za sebe.
  • Náklady na cestovné, pokud jedu mimo Prahu, hradí klient.

„Staňte se tím, kým opravdu jste. Staňte se skutečností. Buďte jí, jako je ona vámi“

Rozhovor jako hra. A pódium?

Probíhá rozhovor u vás?

Nemusí nutně 😊 ano, je častější, že klient přijde ke mně na Klaudiánku, ale taktéž můžeme jít na výlet do lesů, či můžeme jít na procházku a sednout si na břeh Vltavy, jen velmi výjimečně jezdím za klienty, má to svůj smysl v opuštění komfortní zóny a známých opěrných bodů.  

Mohu mluvit opravdu o všem?

No, v IT technologii se moc nevyznám a ani v paličkování, ale s tím asi vnitřní rozpor mít nebudete 😊 vše, co člověka trápí, vyhazuje z klidu a nedá mu spát, je dobré k rozhovorům, nemám žádná omezení, ta jsou jen v představách, co je dobré a co není, jak nás ten druhý posoudí a jak budeme před ním vypadat….máte u mě výhodu, že mě je to opravdu jedno.  

A co když nebudu schopný/á se otevřít?

Nebojte, nemám tu hever ani páčidlo, ani vás nebudu nikam tlačit, berte to jako setkání v tady a teď a co vše se nám povede otevřít a propovídat, to bude řečeno a co nebude, to bude napříště. Nebo také ne. Celý život je hra a my si budeme prostě jen hrát…..

Beret na rozhovory i děti?

Záleží vždy na individuálním případě a mém pocitu ze setkání. Někdy je doprovod dítěte příliš zaujatý a nejde to, někdy naopak je dítě tak rozhozené, že ponecháno o samotě se mnou, nevydá ani hlásku. Zde je potřeba být mimořádně empatický a vnímavý a nelze jak se říká tlačit na pilu aby rozhovor byl. Ale jak se říká, kdo ke mně má přijít, ten přijde.

Platím za každou hodinu stejnou částku?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam

Ozvěte se mi

10 + 4 =

Adresa

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 - Podolí

Provozní doba

Na objednávku