Lidé na duchovní cestě

V této kapitole se objeví většina lidí, které jsem na své cestě potkal buď přímo anebo nepřímo díky jejich vlivu na mě. Mohou i pro vás být inspirací, která vás posune stejně, jako posunli oni mě.

Fridrich Nietche – veliký myslitel a filozof, jeho kniha Tak pravil Zarathrušta mi dala mnohé.          Karel Gustav Jung  –  asi netřeba více přibližovat velikána psychoterapie a psychologie.                 Linda Goodman  – znamenitá astroložka a numeroložka.                                                                       Edgar Cayce – velikán minulého století, jeho fenomén byl a je impozantní.                                     Věra Vaníčková  –    farářka Československé církve husitské v Holešovicích.  Krásný duch v těle.                                                                                                                                                                               Jarmila Čeňková  –  terapeutka TČM a léčitelka.  Přítelkyně a kamarádka. Otevřela mi mnohé dveře.                                                                                                                                                                              Jozef Hrušovský   –  homeopat a léčitel a vizionář, v jehož blízkosti jsem se několik let nacházel.                                                                                                                                                                        Berta Krebsová  –  její překlad Tao-te-tingu je nepřekonatelný.                                                             Oldřich Král  –  český sinolog, oživil pro mne Zhuanga, I-ting, Lin-ťiho a jiné, děkuji.                          Rudolf Vyvadil  –  muž otevřeného vědomí a studna inspirace a veliký přítel.                               Šivapuri baba  –  osvícený muž s osvíceným učením, jeho kniha Cesta poznání. Zaujímá čestné místo v mé knihovně.                                                                                                                                                   Anthony de Mello  – jezuita a psychoterapeut, další z mých velikánů, jeho knihy jsou prostoupeny nejen vírou, hledáním, ale i nalezením.

Scott Peck  – americký psycholog a terapeut.                                                                                                   Lama Jongdän, A.David-Neelová – Kniha Mipam, lama s Paterou moudrostí mi byla dlouhá léta dobrým společníkem.                                                                                                                                                  Paolo Coelho – jeho knihy, myšlenky, atmosféra víry, pohledy na bytí, to vše mne provázelo nejen na cestě do Santiaga de Compostela….                                                                                                                                                                  Aldert Schaaphok – holandský přítel, kamarád, spolucestující na cestě životem a veliká duše       Mudr. Klára Bláhová – homeopatka a žena s otevřeným vědomím.                                                 Ivanka Adamcová – tak veliký vliv, že má svojí samostatnou kapitolu v Koruně stromu!

Ramana Mahariši  – kdysi jsem meditoval u jeho jeskyně, stál na skále, kde stál asi i on….               Mooji – milý a krásný muž, děkuji mu za mnohé                                                                                                     Terry Pratchett –  spisovatel fantasy, avšak s neskutečnou hloubkou                                                   Ursula le Guin – její Čarodej zeměmoří je se mnou stále                                                                   František Drtikol – duchovní člověk a buddhista, ale znalec i hindusimu                                   Eduard Tomáš – jeho Milaräpu čtu již po několikáté a nejen jeho                                                           Klára Blažíčková – astroložka a naeuvěřitelný talent a vhled do tarotu Matrixu

Sledujte novinky

Pokud chcete být občasnými čtenáři článků blogu, či účastníky některých ze seminářů a cvičení, nebo jen inspirativními pozorovateli, můžete se zde přihlásit. Budu rád.

Ozvěte se mi

13 + 6 =

Adresa

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 - Podolí

Provozní doba

Na objednávku